بررسی کال استیشن اورژانسی نویمن
یکی از نیازهای ضروری زندگی شهری امروز ما دسترسی سریع به خدمات اورژانس است. در این مقاله ما به بررسی سیستم‌های کال استیشن‌ ارائه شده از شرکت نویمن می‌پردازیم. شرکت نویمن یک تولید کننده آلمانی در زمینه سیستم‌های ارتباطی صنعتی، شهری و اداری است که تجهیزات متنوعی را در این زمینه ارائه می‌کند. در این مقاله ما بیشتر به بررسی Neumann Call Station می‌پردازیم.


مشخصات کال استیشن اورژانسی نویمن
یکی از نیازهای شهرهای امروز دسترسی سریع به خدمات اورژانسی مانند آتش نشانی، خدمات درمانی و پلیس یا سایر نیروهای امدادی است. سیستم‌های تلفن و شبکه‌های معمول ارتباطی می‌تواند در زمان بحران ناکارآمد باشد و یا بسیاری از شهروندان نتوانند به درستی از آن‌ها استفاده کنند.


شرکت Neumann یک تولید کننده تجهیزات ارتباطی است که توانسته است کال استیش‌های ویژه‌ای را برای زمان‌های بحران طراحی و عرضه کند. کال استیشن‌های طراحی شده توسط Neumann این قابلیت ها را در اختیار ما قرار می‌دهند که بتوانیم به راحتی و به سرعت با انواع مراکز امدادی و اورژانسی در تماس باشیم.
در زیر به بررسی مشخصات اصلی کال استیشن‌های اورژانسی نویمن می‌پردازیم.


مشخصات ظاهری
اولین نکته‌ای که در زمینه کال استیشن‌های نیومن نظر هر شخصی را به خود جلب می‌کند، طراحی مدرن و بدون مشکل آن‌ها است. این کال استیشن‌ها به صورت یک مکعب مستطیل ایستاده به رنگ قرمز طراحی شده‌اند. بر روی بدنه این کال استیشن‌ها بسته به مراکز امدادی تعدادی دکمه قرار گرفته است که با فشردن آن‌ها شهروندان بدون هیچ واسطه‌ای به مرکز خدمات امدادی ویژه متصل می‌شوند. در این جا خبری از شماره گیری و خطوط انتظار وجود ندارد و ارتباطات سریع و بدون واسطه است. این طراحی کارکردن با کال استیشن‌های نویمن را برای کودکان، سالمندان، مهاجرین و توریست‌ها و نیز نیروهای امداد آسان می‌کند.
ظاهر ساده کال استیشن‌های نویمن این امکان را مهیا می‌کند که بتوان به راحتی آن‌ها را در هرجایی قرار داد. در کنار ایستگاه اتوبوس، پمپ بنزین، کنار مدارس و یا مراکز توریستی، می‌توان بدون هیچ محدودیتی از این کال استیشن‌ها استفاده کرد.

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 

مقاومت در برابر شرایط جوی و رطوبت
قطعاً هر وسیله ارتباط شهری تحت شرایط محیطی جوی، بارندگی، تابش خورشید و سایر موارد قرار می‌گیرد. سیستم‌های کال استیشن نویمن این قابلیت را دارند که به خوبی در برابر شرایط جوی مقاومت کنند. به همین خاطر می‌توان از آن‌ها در هر منطقه ای استفاده کرد. همچنین بدنه کال اسیشن‌ها به صورتی طراحی شده است که در برابر حرارت، شوک‌ها و ضربه‌های فیزیکی و سایر موارد مقاوم باشند.


فناوری‌های مهم در طراحی کال استیشن نویمن
یکی از مهمترین نکاتی که در کال استیشن‌های نویمن می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، فناوری‌های مختلفی است که در آن‌ها به کار رفته است. در زیر به بررسی این موارد می‌پردازیم:
•    پشتیبانی کامل از سیستم ارتباطی DS-22؛
•    امکان پیکربنده از راه دور و برنامه‌ریزی ویژگی‌های کارکردی بر اساس خصوصیات شبکه؛
•    سازگاری با روش ارسال پیام Half و Full Duplex برای ارتباط همزمان و دو سویه پیام؛
•    امکان یکپارچه شدن با سیستم‌های اضطراری شهری برای پخش پیام‌های اضطراری از اسپیکرهای آن؛
•    بهره‌گیری از فناوری PoE و یکپارچه شدن سیستم انتقال پیام و جریان برق و کاهش پیچیدگی‌های شبکه برق و انتقال داده؛
•    داری دکمه‌های نورانی که امکان کار در شب و محیط‌های تاریک را فراهم می‌کند؛
•    امکان نمایش انواع موقعیت‌های تماس، مانند مشغول بودن سیستم، آزاد بودن میکروفن و یا پخش پیام از اسپیکر، که به کاربران برای درک بهتر وضعیت کارکرد کمک می‌کند؛
•    امکان تنظیم صدای اسپیکر و سطح دریافت پیام از طریق میکروفن برای ایجاد یک صدای پر طنین و داشتن ارتباطات واضح و همچین جلوگیری از آلودگی‌های صوتی؛
•    امکان ارتباط با نورهای فلاش و چشمک زن برای اعلام وضعیت‌های خطرناک؛
•    دارای قابلیت‌های ویژه برای نصب دوربین و نظارت‌های شهری؛
•    دارای رابط کاربری WEB برای ارتباط بهتر و ساختار بندی؛


نصب و راه اندازی کال استیشن اورژانسی نویمن
یکی از نیازهای اساسی در زمینه راه اندازی زیرساخت‌های شهری ارزان بودن و راحتی در توسعه است.
کال استیشن‌های اورژانسی نویمن به صورتی طراحی شده اند که بتوانند به راحتی در شبکه قرار گیرند. این کال استیشن‌ها می‌توانند به راحتی با انواع زیرساخت‌های شبکه ترکیب شوند و به خاطر بهره گیری از قابلیت آدرسی دهی مبتنی بر IP آدرس‌ها می‌توان به راحتی آن‌ها را در شبکه یکپارچه کرد.


مدیریت از راه دور و قابل برنامه‌ریزی کال استیشن‌های اورژانسی نویمن از مهمترین قابلیت‌هایی است که در طراحی و ساخت این کال استیشن‌ها به آن توجه شده است. با استفاده از این قابلیت مدیریت خدمات امداد شهری می‌تواند بدون مراجعه حضوری به کال استیشن‌ها نسبت به تغییر پیکربندی شبکه، برنامه‌ریزی مجدد قابلیت‌ها یا سایر موارد اقدام کند.


کال استیشن‌ها اورژانسی نویمن این قابلیت را دارند که از منهای 20 درجه سانتیگراد تا مثبت 55 درجه سانتیگراد را با هر درجه از رطوبت و گرد و غبار تحمل کنند. به همین خاطر این دسته از کال استیشن‌ها اوراژنسی ابزارهای خوبی برای برقرار تماسی در ایستگاه‌ها و پارکینگ‌های خارج شهری و جاده ای هستند. در نواحی که امکان استفاده از تماس‌های اورژانسی محدود باشد و یا در مواردی که همزمان باید کارکردهای اورژانس، پلیس، نظارت محیطی، اعلام خطر با نور و صدا و یا پخش پیام انجام شود (مانند گردنه‌های کوهستانی با شرایط متغییر جوی مه، بارندگی و یا گرد و غبار) و یا مراکز جمعیتی مانند ورزشگاه‌ها، مناطق ساحلی، استادیوم‌ها و کنسرت‌ها کال استیشن‌های اورژانسی نویمن یک الزام اجباری است. با قابلیت‌های فوق العاده ای که در این کال استیشن‌ها در نظر گرفته شده است، امکان مدیریت محیطی و امدادرسانی در صورت ضرورت بسیار راحت تر می‌شود.


خرید کال استیشن‌های اورژانسی اتصال صوت
بهره گیری از کال استیشن‌های اورژانسی قطعاً یکی از مهمترین بخش‌های خدمات شهری به خصوص در شهرهای شلوغ است. برای خرید و پیاده سازی طرح‌های مرتبط به کال استیشن‌های اورژانسی می‌توانید با تیم متخصصین همین سایت در تماس باشید. در اینجا ما سعی کرده ایم که بهترین پوشش فنی و مهندسی و علمی را برای این دسته از کال استیشن‌ها مهیا کنیم.

 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی