• sales@etesal.net

راهکار شبکه مخابرات عمومی

محصولات تولیدی شرکت اتصال صوت پارس سیستم آینده علاوه بر این که شامل تجهیزات لایه core است، دارای محصولاتی برای  Access Network یا تجهیزات شبکه دسترسی خود می باشد و از صفر تا صد نیازمندیهای شبکه های نسل جدید Javan-NGN  را به عنوان راه کار های مخابراتی نسل جدید فراهم می کند. همچنین با تمامی سیستم ها و تجهیزات ACCESS  شرکت های دیگر که در صنعت مخابرات ایران بکار گرفته شده اند سازگار بوده و تمامی تستهای ارتباطی با این سیستم ها  را هم در لایه بالایی و هم به عنوان لایه دسترسی گذرانده و گواهینامه های سازگاری لازم را اخد نموده است.

راهکارهای جدید این شرکت برای شبکه مخابرات عمومی، مبتنی بر ساختار NGN  و  برنامه ریزی برای ارائه راه کار های IMS  پر ظرفیت  نیز می باشد که قابلیت پیاده سازی در سیستم های دارای پراکندگی جغرافیایی گسترده استانی و یا کشوری و یا قابلیتهای مدیریت یکپارچه شبکه را دارا می باشد. در این تکنولوژی موارد زیر ارائه گردیده است:

اتصال صوت در راستای ارتقا تکنولوژی مخابراتی کشور، پیاده سازی پروژه حرکت به سمت تکنولوژی زیرسامانه چند رسانه ای مبتنی بر IP (IMS)  را در دستور کار قرار داده و هم اکنون در چند استان کشور به منظور انتقال تکنولوژی و تجهیز شبکه به تکنولوژیIMS/NGN، پروژه¬هایی را اجرا نموده است.

  در تجهیزات تولیدی شرکت اتصال صوت و راهکارهایی که با این محصولات ارائه می شود کلیه  تجهیزات نسل قدیمی و تکنولوژی TDM پشتیبانی می شود و قابل استفاده در کنار کاربران نسل جدید می باشد.

  • در این روش سوئیچ های TDM موجود کاملا دست نخورده باقی می ماند و شبکه NGN به موازات آن تشکیل می شود.
  • ارتباط بین دو شبکه از طریق Media Gateway برقرار می شود.
  • در این روش به اپراتور شبکه اجازه داده می شود که گام های خود به سمت NGN را با احتیاط بردارد و از سرمایه گذاری انجام شده حفاظت نماید.

 

محصولات تولیدی شرکت اتصال صوت علاوه بر این که شامل تجهیزات لایه core است، دارای محصولاتی برای  Access Network یا تجهیزات شبکه دسترسی خود می باشد و از صفر تا صد نیازمندی های شبکه های نسل جدید Javan-NGN  را به عنوان راه کار های مخابراتی نسل جدید فراهم می کند. همچنین با تمامی سیستم ها و تجهیزات ACCESS  شرکت های دیگر که در صنعت مخابرات ایران بکار گرفته شده اند سازگار بوده و تمامی تستهای ارتباطی با این سیستم ها  را هم در لایه بالایی و هم به عنوان لایه دسترسی گذرانده و گواهینامه های سازگاری لازم را اخد نموده است.در پروژه اجرا شده، در لایه بالایی شبکه، از سافت سوییچ­های پر ظرفیت مخابراتی مبتنی بر شبکه­های نسل جدید اتصال صوت استفاده شده و در لایه های دسترسی، محصولات خود شرکت به عنوان تجهیزات دسترسی به صورت کافو های نسل جدید  indoor  و همچنین تجهیزات کافو با کابینت های اختصاصی، طراحی شده توسط اتصال صوت ، قابل استفاده در انواع شرایط محیطی بیرونی، به صورت کافو های outdoor مورد استفاده قرار گرفته است.
همچنین در این پروژه با برخی تجهیزات شبکه دسترسی موجود کارفرما که از شرکت های دیگر از جمله keymileو  Huawei, zte   بوده اند با انواع پروتکل های استاندارد مثل v5.2,  sip-t و H.248 ارتباط برقرار شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

تجهیزات تولیدی و راه کار های مخابراتی اتصال صوت در شبکه مخابراتی، با قابلیت راه اندازی بصورت کاملا مطمئن ارائه می شود. در عمل ما می توانیم سیستم ها را به صورت single  یا  redundant  کامل و همچنین بصورت dual homeدر بستر شبکه پیاده سازی نماییم. نمونه ای از سیستم و طرح پیاده سازی شده بصورت redundant کامل و همچنین dual home  در ذیل آورده شده است. که در آن انواع سرویس های ارزش افزوده چند رسانه ای  علاوه بر سرویس های پایه به مشترکین ارائه شده است.
در عمل  محصولات تولیدی این شرکت در سطوح سافت سوییچ ها، توانایی پشتیبانی از ده ها  تا  صد ها هزار مشترک را  در قالب یک شبکه کلاستر شده دارا هستند، برخی از امکانات و پروتکل های استانداردی که سافت سوییچ اتصال صوت در اختیار شما قرار می­ دهد، شامل موارد زیر است:


این سیستم، آخرین ویرایش استاندارد (SIP (RFC-3261 را به طور کامل رعایت می نماید. این بدان معناست که سیستم امکان تعامل و سازگاری با طیف وسیعی از محصولات متنوع از قبیل تلفن های شبکه، ویدئوفون ها و سوئیچ های مخابراتی را دارا می باشد و مصرف کننده ناچار به انتخاب یک برند یا مدل خاص از تجهیزات جانبی نمی باشد.

این سیستم، آخرین ویرایش استاندارد H.248 که توسط ITU.T منتشر شده است را به طور کامل رعایت می نماید.
این بدان معناست که این سوئیچ امکان تعامل با دستگاههای لایه دسترسی MG از برندهای مختلف را دارا می باشد.


این سیستم، آخرین ویرایش استاندارد های پروتکلهای MGCP و H323 را پشتیبانی می کند. پیاده سازی به صورت سیستم توزیع شده جغرافیایی یا متمرکز و کلاستر این سیستم ذاتا بر اساس ساختار IMS طراحی شده است. این ساختار به شما اجازه می دهد که سیستم را به صورتی توزیع شده جغرافیایی یا متمرکز و یا ترکیبی  پیاده سازی نمایید. برای مثال این امکان وجود دارد که ساختار را به گونه ای طراحی کرد که ارتباطات با شبکه عمومی مخابراتی، مدیریت جریان تماس و ارتباطات با شبکه خصوصی مخابراتی، هر یک در نقاط جغرافیایی پراکنده قرار بگیرند. این برای پیاده سازی ساختارهای کارآمدتر افزونگی روش مناسبی می باشد.


از دیگر مزایای Javan Softswitch این است که در صورت قرارگیری در ساختار IMS در آینده می تواند به عنوان یکی از عناصر MGC – S-CSCF – I-CSCF – P-CSCF انجام وظیفه نماید

از جمله امکانات ارزش افزوده مورد نیاز شبکه پابلیک که در سافت سوئیچ اتصال صوت وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:


1- CRBT
2- PABX AS A SERVICE
3- CONTACT CENTER AS A SERVICE  
4- Virtual Fax
5- Voice Mail
6- Video Call
7- Auto Attendant
8- IVR
9- Web Service
10- Prepaid
11- Postpaid


برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی  

چت با کارشناسان در واتس آپ