سیستم اینترکام مدرسه
سیستم اینترکام مدرسه راهکاری است که به مدیران آموزشگاه‌ها، مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و سایر مراکز در فراخوان کردن دانش‌آموزان، مدیریت مدرسه و برقرار ارتباط با بخش‌های مختلف مدرسه کمک می‌کند.
فضاهای آموزشی یکی از پرچالش‌ترین فضاها برای نظارت هستند. ترکیب انرژی جوانی و الزامات نظارتی سبب می‌شود که مدیران مراکز آموزشی و مدارس همیشه به دنبال راهکارهائی برای مدیریت بهینه فضا و ایجاد نظم و انضباط در محیط باشند. شیوه‌های سنتی فراخوان حضوری و یا نظارت حضوری یک روش پر چالش و ناکارآمد است. در این شیوه علاوه بر اتلاف زمان زیاد، امکانات نظارتی نیز بسیار محدود است. در عین حال در محیط‌های بزرگتر مانند دانشگاه‌ها و یا مراکز آموزش بزرگسالان عملاً این شیوه ناکارآمد.


سیستم اینترکام مدارس در واقع یک راهکار قدرتمند برای حفظ نظارت دائمی و جامع بر کلیه فضا است به نحوی که هم انضباط در محیط‌های آموزشی حفظ شود و هم زمان و انرژی کمتری از مدیران و ناظمین این فضاها گرفته شود.
در ادامه این مقاله ما به بررسی سیستم اینترکام مدرسه و کارکردهای آن می‌پردازیم.

ویژگی‌های سیستم اینترکام مدرسه
یکی از نیازهای فضاهای آموزشی حفظ سکوت در فضا است. سیستم‌های پیجینگ قدیمی برای این کار واقعاً ناکارآمد هستند و روش‌های ارتباط حضوری هم وقت و انرژی زیادی را از مدیران می‌گیرند. راهکار اینترکام مدرسه، یک راهکارخلاقانه بر مبنای نیازهای امروزی آموزشی است. برخی از ویژگی‌های این سیستم به شرح زیر هستند:
امکان اعلام وضعیت هشدار عمومی در کلیه فضاها و پخش پیام‌های راهنما برای خارج شدن افراد از فضای آموزشی؛
امکان انتشار صوت در کلیه فضاها و هماهنگی میان بخش‌های مختلف؛
امکان فراخوان کردن بخش‌های مختلف بر حسب نیاز با استفاده از اسپیکرهای دیجیتالی که از IP آدرس‌ها پیشتبانی می‌کنند؛
امکان شنیدن صدای محیطی و نیز برقرار ارتباط با مسئولین و متصدیانی که در یک محل وجود دارند؛
قابلیت اتصال تلفن‌های IP به شبکه مدیریتی و ایجاد یکپارچگی در مدیریت تماس‌ها و ارتباطات درون سازمانی؛
قابلیت اتصال به سیستم‌های نظارتی دیگر مانند دوربین‌های نظارتی، سیستم‌های هشدار و ایمنی و دیگر موارد؛

موارد خرید و استفاده از سیستم اینترکام مدرسه
مدیران مدرسه‌ها و موسسه‌های آموزشی دیگر می‌توانند از سیستم اینترکام مدارس برای موارد مختلفی استفاده کنند که در زیر ما به برخی از آن‌ها اشاره کرده ایم:
برگزاری سخنرانی‌ها: شما می‌توانید با در اختیار داشتن این سیستم یک صدای با کیفیت و مطلوب را در کلیه محیط آموزشی خودتان توزیع کنید. با این سیستم صوتی می‌توانید انواع سخنرانی‌ها، پخش اذان و یا سایر موارد مشابه را انجام دهید؛
اعلام هشدارهای عمومی: در زمان‌های بروز خطر سیستم اینترکام مدرسه به شما این قابلیت را می‌دهد که هشدارهای عمومی را در کل فضای مدرسه یا محیط آموزشی پخش کنید. شما می‌توانید از صحبت کردن و یا پیام‌های ضبط شده برای این موارد استفاده کنید.
بهره‌گیری از میکروفن‌های محلی: در صورت نیاز به ارتباطات داخلی متصدیان می‌توانند از تلفن‌های داخلی و یا میکروفن‌های نصب شده بر روی دیوار برای تماس با دفتر مرکزی استفاده کنند؛
امکان پخش صدا در یک ناحیه: در صورتی که بخواهید صدای شما تنها در یک بخش از محیط آموزشی پخش شود و مزاحمتی برای بخش‌های دیگر ایجاد نکند، سیستم اینترکام مدرسه به خوبی این کار را برای شما انجام می‌دهد. شما با استفاده از رابط کاربری می‌توانید اسپیکرهای پخش صدا را انتخاب کرده و پیام‌ها را تنها برای آن‌ها پخش کنید. بدون آنکه مزاحمتی برای دیگران ایجاد کنید.

 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی