• sales@etesal.net

پیجینگ ضد انفجار

سیستم پیجینگ ضد انفجار (Explosion proof paging) یک فناوری ارتباطی یا سیستم ایمنی برای جلوگیری از گسترش انفجار در محیط های خطرناک مانند نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع و معادن است. همانطور که می دانید پیجینگ ضد انفجار برای ارتباط های فوری و اطلاع رسانی در محیط های بسیار خطرناک استفاده می شود. لازم به ذکر است که بدانید تجهیزات پیجینگ ضد انفجار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از بروز حوادث به کارکنان جلوگیری می کند. این تجهیزات پیجینگ شامل اینترکام ضد انفجار، بلندگو ضد انفجار، بلندگوی شیپوری ضد انفجار 30 وات، تلفن صنعتی ضد انفجار است که بسیار مقاوم در برابر هر گونه انفجار و حرارتی هستند و از این طریق می تواند جلوی انفجار را بگیرد.

سیستم پیجینگ ضد انفجار چیست؟ 

اما پیجینگ ضد انفجار (Explosion proof paging) چیست و چگونه کار می‌کند؟ همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم پیجینگ ضد انفجار در محیط های خطرناک استفاده می شود. این پیجینگ مزایای زیادی برای افراد در محیط های خطرناک دارد که باعث می شود افراد موجود در محیط کاری خود دچار خسارات مالی و اقتصادی کمتری شوند. همچنین استفاده از این تجهیزات پیجینگ باعث افزایش کارایی در فرآیندهای صنعتی می شود.
 

کاربرد پیجینگ ضد انفجار

کاربرد پیجینگ ضد انفجار در محیط های خطرناک و صنایعی که با خطر آتش سوزی مواجهه می شوند امری حیاتی است. سیستم های پیجینگ ضد انفجار در محیط و مراکزهای مختلفی کاربرد دارند که از جمله صنایع پتروشیمی، نفت و گاز و موارد مهم این چنینی که با صنعت نفت و گاز سر و کار دارند. و اما پیجینگ در اینجا به معنای ارتباط فوری بین کارکنان برای اطلاع رسانی در شرایط خطرناک است.
 

تجهیزات پیجینگ ضد انفجار 

در اینجا منظور از تجهیزات پیجینگ ضد انفجار منظور (اینترکام ضد انفجار، بلندگو ضد انفجار بلندگوی شیپوری ضد انفجار 30 وات -  تلفن صنعتی ضد انفجار) است که در ادامه به طور کامل به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم:

اینترکام ضد انفجار: سیستم اینترکام یک سیستم پیجینگ است که برای برقراری ارتباط افراد در مکان های مختلف استفاده می شود. اینترکام ضد انفجار کاملا دیجیتال است و صدای شفاف با خروجی بالا را از طریق تقویت کننده داخلی و بلندگوی 78 میلی متری ارائه می دهد که بیش از 90 دسی بل SPL را ارائه می دهد. کاهش نویز فعال و حذف اکو آکوستیک امکان برقراری ارتباط دو طرفه بدون دست با کیفیت صوتی برتر را فراهم می کند. یک آمپلی فایر 25 واتی ثانویه داخلی نیز برای اتصال بلندگوهای خارجی در نظر گرفته شده است.

بلندگو ضد انفجار: بلندگوهای ضد انفجار ذاتا ایمن، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و خوردگی برای کاربردهای ایمنی زندگی در مکان‌های معمولی و خطرناک تجاری، صنعتی، دریایی، خشکی و فراساحلی ضروری هستند. مکان‌های صنعتی مانند کارخانه‌های پتروشیمی، پالایشگاه‌های نفت و گاز و صنایع داروسازی در معرض خطر گازهای معلق در هوا و ذرات ریز گرد و غبار هستند که می‌توانند توسط بلندگوهای ضد انفجار مشتعل شوند.

بلندگوی شیپوری ضد انفجار 30 وات: در صنایعی که امکان انفجار وجود دارد بلندگوی شیپوری ضد انفجار 30 وات بسیار حائز اهمیت است. و یکی از تجهیزات مهم پیجینگ است که صدای باکیفیت و ایمنی بالا به کاربران اطمینان می دهد. این بلندگوها با توان خروجی 30 وات علاوه بر بهبود کیفیت صدا ایمنی کاربران را برای استفاده از پیجینگ تضمین می نماید.

تلفن صنعتی ضد انفجار: تلفن های ضد انفجار که در نیروگاه ها، کارخانه های شیمیایی و سایر مکان های قابل اشتعال و انفجار استفاده می شوند دارای یک کوپلر هستند که به آن تلفن ضد انفجار نیز می گویند. تجهیزات ترمینال سیستم ارتباطی ضد انفجار، عملکرد اصلی یک تلفن مشترک است. تلفن ضد انفجار مستقیما به 24 ~ 60 ولت متصل است که برای کلید خودکار (یا ماشینی) تلفن استفاده می شود و کاربر می تواند کار کند.
 

بهترین انتخاب برای خرید پیجینگ ضد انفجار

و اما چگونه می توانیم بهترین سیستم پیجینگ ضد انفجار را انتخاب کنیم؟ این سوال شاید برای برخی از افراد باشد که به راحتی در این مقاله می توانند جواب خود را دریافت کنند. قبل از هر چیز باید بدانید که اطلاعات کافی باید در مورد مشخصات فنی و کیفیت محصول داشته باشید.
مواردی که باید برای انتخاب خرید پیجینگ ضد انفجار داشته باشید به شرح زیر است:
 
قیمت و کیفیت محصولات را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید محصولی را انتخاب کنید که قیمت مناسبی داشته باشد.
قابلیت اطلاع رسانی برای پیجینگ ضد انفجار بسیار حائز اهمیت است و باید قابلیت پیج کردن  سریع و موثر را برای افراد در محیط های خطرناک داشته باشد.
پیجینگ ضد انفجار باید در برابر هر گونه عوامل خارجی مانند گرد و غبار، آب، باد و غیره مقاوم باشد.
 

قیمت پیجینگ ضد انفجار

در صنایعی که با خطر انفجار روبرو هستید استفاده از تجهیزات پیجینگ با استانداردهای ایمنی بسیار مهم است. یکی از این تجهیزات، تجهیزات پیجینگ ضد انفجار است. قیمت پیجینگ ضد انفجار بستگی به اندازه، قدرت و قابلیت های آن دارد و اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که نباید به دلیل صرفه جویی در هزینه از کیفیت این محصول کاسته شود.

در تاریخ 18 اردیبهشت 1403 به روز رسانی شد*
 
چت با کارشناسان در واتس آپ