• sales@etesal.net

بهترین برند سیستم پیجینگ

سیستم پیجینگ ایرانی

سیستم‌های پیجینگ یکی از مهمترین ابزارهای هماهنگی و انتقال و پخش پیام در فضاهای مختلف است. یک سیستم پیجینگ کارآمد علاوه بر تسهیل ارتباطات درون سازمانی، سبب پیام رسانی به موقع شده و می‌تواند به افزایش بهره وری سازمانی، کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از ازدحام و حتی جلوگیری از خطر کمک شایانی بکند. در این مقاله ما به بررسی بهترین برند سیستم پیجینگ می‌پردازیم و تا انتهای این مقاله شما با ارزانترین سیستم پیجینگ موجود در بازار ایران آشنا می‌شوید.

بهترین برند سیستم پیچینگ

به مانند تمامی سیستم‌های ارتباطی که ما می‌شناسیم سیستم‌های پیجینگ نیز تاریخ تحولات و تکامل خاص خود را طی کرده‌اند. تاریخ تکامل سیستم‌های پیچینگ از سیستم‌های اولیه با صدا‌های پر از خرخر و نویز گرفته تا سیستم‌های صوتی کنونی با صدای دالبی و سه بعدی را شامل می‌شود. در این میان کم نبودند شرکت‌های مختلف آمریکایی، ژاپنی و اروپایی و حتی در این اواخر چینی و ایرانی که سعی کردند این سیستم‌ها را تکامل ببخشند و اکنون ما شاهد یک صنعت پر از شگفتی و کارآمدی در سیستم پیجینگ هستیم.

اگر قصد انتخاب بهترین برند سیستم پیجینگ را داشته باشید باید به نکاتی که در ادامه این مقاله گفته می‌شود دقت کنید:

  • پیش از انتخاب بهترین برند سیستم پیچینگ خودتان، نیازمندی‌هایتان را تعیین کنید. حتی محصولات بهترین برند سیستم پیچینگ نیز نمی‌تواند یک برای یک ذهنیت مبهم راهکار ارائه کند. پس در ابتدا قلم و کاغذ را بردارید و عمیقا درباره احتیاجات اکنون و نیازمندی‌های توسعه آینده خودتان بنویسید.
  • نیاز شناسی دقیقی انجام دهید. بسیاری از مدیران تنها بر روی ارسال یکسویه پیام و یا پخش ساده صدا تمرکز می‌کنند. در حالی که سیستم‌های کنونی پیجینگ این قابلیت را دارند که شما با کمک آن‌ها می‌توانید از ارسال دو سویه صدا (مانند سیستم اینترکام)، ترکیب با دوربین های مدار بسته، بهره‌گیری از سیستم‌های هشدار، ترکیب با سیستم‌های VOIP و غیره بهره بگیرید. حتی با بهره‌گیری از شبکه‌افزارها، سرورها و موارد مشابه شما می‌توانید چندین زیرشبکه توزیع صدا در محیط داشته باشید. برای آشنایی با برخی از این موارد، در ادامه این مقاله توضیحاتی ارائه شده است.
  • بودجه خودتان را تعیین کنید. تهیه کالا از بهترین برند سیستم پیجینگ قطعاً هزینه زیادی خواهد داشت، پس خردمندانه هر بخشی را اضافه یا کمک کنید. البته اگر به دنبال پیدا کردن ارزان ترین سیستم پیجینگ هستید، ما نام مطمئن و جذابی را برای شما معرفی می کنیم.

 

  • سناریوهای مختلف مدیریت صدا و پیام در محیط خودتان را بررسی کنید. همه ما تجربه‌های ناخوشایند از پخش صدای سیستم‌های پیجینگ را داشته ایم. صدای بلند، نارسا، پرنویز و یا مفهوم نبودن صدا همگی به این خاطر ایجاد می‌شوند که طراحان سیستم‌های صوتی پیجینگ اغلب به سناریوهای مختلف موجود توجه چندانی ندارند.
  • در نهایت مهمترین نکته، به فناوری‌های یک سیستم پیجینگ دقت کنید. همانطور که گفته شد اکنون فناوری‌های دنیای ارتباطات به سرعت در حال رشد هستند. بر خلاف گذشته امروزه ما شاهد هزاران ابداع جدید در دنیای فناوری به خصوص ارتباطات شبکه هستیم. امروز ترکیب تلفن‌ها، شبکه‌ها، سیستم‌های ویپ، دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های ارتباط بی سیم، چیز عجیبی نیست. پس اگر قصد راه‌اندازی یک سیستم پیجینگ را دارید حتما فناوری‌های روز موجود را یک بررسی کنید. بسیاری از مدیران نیازمند آن هستند که در زمان خرید کمی درباره فناوری‌های موجود، نکات و تاثیرات مثبت آن بر روی سیستم پیجینگ تحقیق کند. هیچ چیز به اندازه یک سیستم یکپارچه پیجینگ نمی‌تواند به سیستم شما برای هماهنگی و تسهیل امور کمک کند.

ویژگی‌های مهم یک سیستم پیچینگ عالی

تا اینجا مقاله ما درباره آنچه که قبل از راه‌اندازی یک سیستم پیجینگ به آن نیاز داریم صحبت کردیم. اما برای بسیاری از مدیران دانستن نکات مهم و ویژگی‌های مهم یک سیستم پیجینگ عالی بسیار مهم است. در ادامه این مقاله ما مهمترین فناوری‌ها و نکاتی که یک سیستم پیچینگ عالی باید داشته باشد را بررسی می‌کنیم.

فناوری دیجیتال

یکی از مهمترین انقلاب‌های فناوری در زمینه فناوری پیجینگ بهره‌گیری از فناوری دیجیتالی است. در سیستم دیجیتالی همه چیز بر مبنای صفر و یک قرار داد و به همین خاطر انتقال پیام با دقت، کیفیت و سرعت بالاتری صورت می‌گیرد. بسیاری از تجهیزاتی که امروزه برای توسعه شبکه استفاده می‌شوند همگی باید بر مبنای فناوری دیجیتال باشند، از میکروفن‌ها و اسپیکرها گرفته تا تلفن رومیزی شما و حتی ابزارهای حسی همگی باید بتوانند بر اساس فناوری دیجیتالی کار کنند. بهره‌ از این فناوری سبب ایجاد یکپارچگی در سیستم پیجینگ شما می‌شود.

 

سیستم IP

IP آدرس‌ها در سیستم شبکه به مانند آدرس و پلاک خانه‌ها در شهر عمل می‌کنند. هر دستگاهی که به شبکه متصل می‌شود، دارای یک IP آدرس منحصر به فرد خود است. با این کار شما می‌توانید مدیریت دقیق بر روی تمامی اجزای شبکه داشته باشید. برای مثال می‌توانید با استفاده از IP آدرس‌ها، بلندگوهای یک قسمت را فعال و یا غیر فعال کنید. یا برای مثال صدای یک میکروفن با یک IP آدرس مشخص را بر روی یک بلندگو با IP آدرس مشخص ارسال کنید. با این کار می‌توانید ابزارها، نرم‌افزارها و رابط‌های کاربری در محیط را بدون اختلال مدیریت کنید.

سیستم VOIP

سیستم Voice on IP که به اختصار VOIP (ویپ) نامیده می‌شود، در واقع از IP آدرس‌ها کمک می‌گیرد تا بتواند توزیع صدا (بیشتر تماس‌های تلفنی) در شبکه را مدیریت کند. امروز گوشی‌های دارای فناوری دیجیتالی و VOIP به صورت گسترده در شبکه استفاده می‌شوند. بسیاری از سیستم‌های پیجینگ امروز این قابلیت را دارند که از VOIP به عنوان یک سیستم ارسال صدا استفاده کنند. برای مثال شما با ترکیب سیستم VOIP و پیجینگ می‌توانید از گوشی روی میز به عنوان میکروفن استفاده کنید و صدای خودتان را به جای یک گوشی تلفن دیگر بر روی اسپیکر محیط منتشر کنید. همچنین می‌توانید صداهای دیگر مانند صداهای از پیش ضبط شده، موسیقی و غیره را نیز از این طریق در محیط پخش کنید.

 

چت با کارشناسان در واتس آپ