پیجینگ بیمارستان 
کارایی ، سرعت و صرفه جویی در زمان از مولفه های پیجینگ بیمارستان است.


بیمارستان یک مکان عمومی بزرگ است که زمان های حساس و شرایط اضطراری در آن بیشتر است. بیمارستان ها باید مجهز به تجهیزات سیستم پیجینگ و پخش هوشمند پیام باشد. سیستم پیجینگ بیمارستان علاوه بر پخش پیغام های هشدار آنی می تواند موسیقی های پس‌زمینه مختلفی را در زون های مختلف به صورت همزمان پخش کند . در سیستم های پیجینگ قدیمی بیمارستانی ، رک صوتی در گوشه ای از ساختمان نصب می شد و اپراتور می بایست در کنار رک می نشست تا بتواند از سیستم صوتی بیمارستان استفاده نماید.

در حال حاضر سیستم صوتی بیمارستان دچار تحول شده است و با فناوری در سیستم پیجینگ تحت شبکه بیمارستانی می توان برای هر بلندگو یک زون تعریف کرد و از هر کجا هر شخصی که دسترسی های لازم را داشته باشد می تواند افراد را پیج نماید.  


حساسیت هایی که در پیجینگ بیمارستانی به علت شرایط خاص افراد داریم باعث می شود که با حساسیت بیشتری سیستم صوتی بیمارستان را انتخاب نماییم. کاهش یا حذف نویز ، امکان پخش صدای HD و کنترل آنی میزان صدای زون ها و بلندگوها از ویژگی های سیستم صوتی بیمارستان است و می توانید در سیستم های پیجینگ تحت شبکه این قابلیت ها را داشته باشید. 


زمانبندی پخش صدا در سیستم پیجینگ بیمارستان و استفاده از کد بحران برای بخش های مختلف آن به آسانی توسط سیستم پیجینگ بیمارستان تولید شده در شرکت اتصال صوت قابل پیاده سازی است . این امکانات از قبل در آن طراحی شده است و کافیست آن را تنظیم کنید . 
پخش خودکار اذان بر اساس موقعیت جغرافیایی از دیگر امکانات سیستم صوتی بیمارستان می باشد که می تواند به آسانی در مسجد ها و نمازخانه های بیمارستان نصب گردد. 


با داشتن سیستم صوتی بیمارستان از هماهنگی بیشتری در بخش های مختلف بیمارستان بهره مند می شویم و در واحد های مختلف بیمارستان نظیر واحد پرستاری ، مراقب های ویژه ، کلینیک ها و درمانگاه ها و اتاق های عمل می توانید از سیستم اینترکام بیمارستانی استفاده کنید.
سیستم صوتی در واحد های بیمارستان نه تنها باعث کاهش استرس می شود بلکه به افزایش بهره وری هم کمک می کند . به طور مثال بخش کد بحران، اعلام پیام های زمانبندی شده ، شروع به کار شیفت ، اتمام شیفت ، اعلام آغاز و پایان زمان ملاقات، هشدارهای بهداشتی ، پخش موسیقی پس زمینه ، اخبار و اذان خودکار تنها نمونه ای از کاربرد های سیستم پیجینگ بیمارستان می باشد. 


در پیجینگ بیمارستان سیستم اینترکام تحت شبکه به عنوان ایستگاه های تماس اورژانسی می تواند درون اتاق های عمل ، ایستگاه های پرستاری و نگهبانی ها نصب گردد و برای تسریع در تماس ها از آنها استفاده کرد. 


همانطور که می دانیم در سیستم های پیجینگ آنالوگ ، کابل کشی زیادی لازم است و نگهداری این کابل ها در طولانی مدت باعث تحمیل هزینه های هنگفتی می گردد. با سیستم پیجینگ تحت شبکه بیمارستانی میزان کابل کشی ها بسیار محدود می شود. زیرا ایجاد و یا وجود ارتباط بر بستر IP بسیاری از فواصل را حذف می کند. زون بندی ها را می توان به صورت نامحدود روی نرم افزار انجام داد و قابلیت پیج از هر نقطه ای را فراهم می کند. 


در سیستم پیجینگ تحت شبکه می توان از میکروفون پیجینگ تحت شبکه ، گوشی های موبایل ، تلفن های سانترال ، تلفن های بیمارستان و اینترکام ها عمل پیج را انجام داد و فقط کافیست تنظیمات مربوط برای افرادی که دسترسی پیج کردن دارند را انجام داد. 

 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی