بررسی سیستم پیجینگ اکسیس
سیستم پیجینگ اکسیس (Axis) یکی از سیستم‌های عالی و یکپارچه برای پیجینگ، ارتباطات داخلی، اعلام هشدار و سیستم‌های ارتباطی مبتنی بر IP آدرس است . سیستم‌های پیجینگ اکسیس برای محیط‌های عمومی طراحی شده‌اند و به خاطر بهره‌گیری از ارتباطات دیجیتالی خود به شما امکانات بی نظیری را برای هدایت، یکپارچه‌سازی، ارتباطات درون سازمانی، ارتباطات عمومی، بهره‌گیری از نرم‌افزارهای پاسخگویی و اطلاعاتی و نیز بهره‌گیری از نرم‌افزارهای طرف ثالث(third party) را فراهم می‌آورند.

خرید سیستم پیجینگ تحت شبکه 
اگر شما به دنبال خرید سیستم پیجینگ جامعی هستید که به خوبی بتواند تمامی نیازمندی‌های شما را در زمینه توزیع صدا، مدیریت پخش پیام، زمان بندی ها و سایر موارد برطرف کند، قطعاً بهره گیری از سیستم پیجینگ اکسیس یک انتخاب غیر قابل انکار و جایگزینی است.

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 
در این مقاله ما به بررسی دقیق سیستم‌های پیچینگ ساخته شده توسط شرکت اکسیس (Axis) می‌پردازیم و می‌بینیم که این سیستم‌ها چطور به مدیریت، ارتباطات و هماهنگ کردن فضاهای عمومی و خصوصی ما کمک می‌کنند.

فروش تجهیزات پیجینگ 


مشخصات سیستم پیچینگ اکسیس
همه مدیران بخش‌های عمومی به اهمیت ارتباطات پویا، چندوجهی، فراگیر و در عین حال آسان واقف هستند. آنچه که در ادامه درباره مشخصات سیستم پیجینگ اکسیس به مطالعه آن‌ها می‌پردازیم همه شاخص‌هایی که در بالا به آن اشاره شد را به خوبی پوشش می‌دهد.


شرکت اکسیس (Axis) یک تولید کننده سوئدی است که تخصص زیادی در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی دارد. محصولات این شرکت شامل طیف گسترده‌ای از تجهیزات ارتباطی می‌شوند که به تمام نقاط دنیا نیز صادر می‌شوند.
یکی از مهمترین مشخصات سیستم پیجینگ اکسیس بهره‌گیری از سیستم Public Address (PA) است که به عنوان آدرس‌دهی عمومی شناخته می‌شوند. این کار سبب می‌شود که بتوان یک سیستم اطلاع رسانی را با امنیت کامل در سطح‌های دسترسی مختلف توسعه داد و تعداد قابل توجهی از دیوایس‌ها را به آن متصل کرد.

سیستم پیجینگ مبتنی بر IP
سیستم‌های پیجینگ اکسیس از آدرس‌دهی مبتنی بر IP نیز استفاده می‌کنند. با این کار شما می‌توانید به راحتی تعداد قابل توجهی از دیوایس‌ها و ابزارها را به شبکه ارتباطی خودتان اضافه کنید و همچنین به راحتی ارتباطات بین آن‌ها را نیز تامین کنید.
با بهره‌گیری از آدرس‌دهی شبکه بر اساس IP سیستم پیجینگ اکسیس این قابلیت را پیدا می‌کند که بتواند به خوبی با تمام سیستم‌ها در تماس و تعامل قرار گیرد. همچنین با بهره‌گیری از IP آدرس‌ها امکان پیکربندی شبکه از طریق ایستگاه مرکزی فراهم می‌آید. رمزنگاری ارتباطات، مدیریت توزیع داده و ارتباطات و نیز کنترل دقیق هر کدام از دیوایس‌ها با استفاده از ارتباطات دیجیتال و IP آدرس‌ها در پیجینگ‌های اکسیس فراهم شده است.


از آنجا که توسعه شبکه نیازمند همکاری و هماهنگی انواع دیواس‌های مختلف و نرم‌افزارهای گوناگون است سیستم‌های پیجینگ اکسیس این قابلیت را دارد که بتواند به خوبی از سیستم‌های توسعه یافته توسط شرکت‌های دیگر پشتیبانی کند. همچنین امکان برنامه نویسی دیوایس‌های این سیستم پیجینگ نیز وجود دارد.


سیستم پیچینگ اکسیس چطور کار می‌کند؟
یکی از الزماتی که هر سیستم پیچینگ پیشرفته‌ای دارد آن است که بتواند به خوبی تمامی نیازمندی‌های اعلام، ارتباط، توزیع و انتشار داده، اطلاعات و سخن را فراهم آورد. در محیط‌های بزرگ مانند دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز نظامی و تجمعی مانند پادگان‌ها، پالایشگاه‌ها و سایر موارد علاوه بر این موارد مدیریت دقیق دیوایس‌های ارتباطی و نیز کنترل ابزارها را نیز باید به لیست قابلیت‌های یک شبکه پیچینگ اضافه کرد. همچنین در زمان خطر یک شبکه پیجینگ باید بتواند به خوبی از سیستم‌های هشدار‌دهی و اطلاع رسانی یک سویه و یا چند سویه پشتیبانی کند.

قابلیت های سیستم پیجینگ اکسیس
سیستم‌های پیجینگ اکسیس با توجه به تمام این خواسته‌ها طراحی شده‌اند و به همین خاطر قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای را برای مدیریت صدا و ارتباطات داخلی در یک سازمان و فضاهای داخلی و خارجی را به شما ارائه می‌کنند. برخی از قابلیت‌های سیستم پیجینگ اکسیس به شرح زیر هستند:


1-    با استفاده از میکروفن‌های با کیفیت ،صدای بدون نویز از کاربران دریافت می‌شود. همچنین این امکان وجود دارد که سیستم شما بتواند به تلفن‌های سازمانی و کال استیشن‌ها و اینترکام‌ها متصل شود. با این کار کاربران ناظر و مسئول می‌توانند به راحتی پیام خود را به درون شبکه منتقل کرده، با هم در ارتباط باشند و یا با استفاده از اسپیکرها و بلندگوها در فضای سازمان پخش نمایند.

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 

2-    در سیستم پیجینگ Axis شما می‌توانید به راحتی از تمامی اسپیکرها، بلندگوهای شیپوری و ستونی و نیز بلندگوهای خارجی بهره بگیرید. با این روش یک توزیع صدای با طنین، یکپارچه و قابل کنترل را در اختیار دارید. همچنین، چون که در اینجا اسپیکرها و بلندگوها از IP آدرس برای اتصال به شبکه استفاده می‌کنند، توزیع صدا در محیط‌های مختلف قابل مدیریت است. برای مثال در فضاهای آموزشی، بیمارستان‌ها و مراکز تجمع، می‌توانید صدا را فقط در یک محیط توزیع کنید و بر خلاف سیستم‌های آنالوگ صدا در کل محیط توزیع نمی شود.


3-    سیستم‌های اینترکام اکسیس این قابلیت را دارند که می‌توان با استفاده از تلفن‌های سازمانی که در بخش‌های دیگر این سایت به آن اشاره گردید، در آن‌ها صحبت کرد. با این کار هزینه‌های سازمانی کاهش یافته و شبکه ارتباطی ما ماژولار و بسیار انعطاف‌پذیر می‌شود. همچنین میز کار کاربران بسیار خلوت‌تر می‌شود و تنها با فشردن چند دکمه و منو کاربران می‌توانند اقدام به پخش صدا در محیط مورد نظرشان کنند. قابلیت‌های اعلام هشدار، پخش پیام در زمان بندی‌های مشخص و غیر را نیز می‌توان با بهره‌گیری از این اینترکام ها هماهنگ کرد و در نتیجه یک سیستم چند بخشی را در اختیار خواهیم داشت.

 

4-    پشتیبانی از میزگردها، کنفرانس‌ها و همایش‌ها نیز یکی دیگر از قابلیت‌های پیجینگ اکسیس است. در مجالس بزرگ نیاز به بهره‌گیری از میکروفن و بلندگو برای ارتباطات فعال میان افراد و سخنگویان وجود دارد. سیستم پیجینگ اکسیس این قابلیت را دارد که تعداد بی شماری از بلندگوها و نیز تعداد قابل توجهی از اسپیکرها را پشتیبانی کند. تنها محدودیتی که در این زمینه وجود دارد، پشتیبانی سرورهای مرکزی، روترها و دیگر اجزای شبکه است. برای مثال در مجلس شورای اسلامی تعداد حداقل 300 نماینده می‌توانند بدون مشکل در میکروفن خود صحبت کرده و صدای آن‌ها در تمام صحن پخش شود. در کنار این موارد این قابلیت در سیستم‌های پیجینگ اکسیس وجود دارد که بتوان صدای سخنگویان را ضبط کرده و یا از طریق شبکه‌های دیگر در لحظه به اشتراک گذاشت که قابلیت بسیار فوق‌العاده‌ای برای خبرنگاران و رسانه‌ها به حساب می‌آید.

 

5-    از قابلیت‌های دیگر سیستم پیجینگ اکسیس آن است که می‌توان آن را به سیستم‌های هدست و مانیتورتینگ شبکه متصل کرد. در این سیستم‌ها کاربر ناظر با استفاده از میکروفن و هدست می‌تواند به راحتی صحبت کرده و صدای دریافتی را بشنود. در کنار این موارد این قابلیت وجود دارد که او بتواند با کلیک کردن بر روی چند منو و دکمه نحوه پخش صدا، سطح پخش صدا و نیز پیامی که باید منتشر شود را انتخاب کند. در مکان‌هایی مانند سالن‌های مترو، مراکز جمعیتی و سایر مراکز شلوغ مانند پارک‌ها، پارکینگ‌ها، مناطق تفریحی و سالن‌های خرید سیستم پیجینگ اکسیس این قابلیت را در اختیار کاربر ناظر قرار می‌دهد که بتواند شبکه صوتی را با دوربین‌های مدار بسته و سایر تجهیزات اخطار و پخش صدا هماهنگ و یکپارچه کند و بسته به نوع شرایط پیام‌های مرتبط را در محیط پخش و توزیع نماید.


آیا بهره‌گیری از سیستم پیجینگ اکسیس به صرفه است؟
یکی از دغدغه‌های اصلی تمام کسانی که در سازمان‌ها خواستار خرید سیستم پیجینگ اکسیس هستند، آن است که آیا خرید چنین سیستمی به صرفه است در زیر ما چند دلیل اساسی و قانع کننده داریم که خرید سیستم پیجینگ اکسیس برای سازمان شما مناسب است:


1-    اگر شبکه سازمانی شما کوچک است و می‌خواهید در آینده بسته به نیاز کاریتان آن را توسعه‌دهید، خرید سیستم پیجینگ اکسیس یک انتخاب بدون جایگزین برای شماست. این سیستم به شما امکان توسعه شبکه بر اساس نیازتان را فراهم می‌آورد.


2-    سیستم پیجینگ اکسیس یک سیستم چندگانه و انعطاف‌پذیر است. شما می‌توانید از هر دیوایس در این شبکه به شکل‌های مختلف استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از تلفن‌های سازمانی به عنوان میکروفن سیستم پیجینگ استفاده کنید یا آنکه اسپیکرهای شما می‌توانند بخشی از سیستم اعلام هشدار شما نیز باشند. با این فرایند هزینه‌های شما به شدت کاهش پیدا می‌کنند و می‌توانید تمامی نیازهای خودتان را به شکل مقرون به صرفه ای بر آورده کنید.

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 

3-    یکی از نیازهای شبکه‌ها آن است که بتوان به خوبی بر روی دیواس‌ها و نحوه کار آن‌ها نظارت و کنترل داشت. با خرید سیستم پیجینگ اکسیس این مشکل برای شما بر طرف می‌شود. شما می‌توانید به راحتی سیستم پیجینگ اکسیس را با شبکه دوربین‌های مدار بسته، سیستم هشدار، سیستم کنفرانس، سیستم VOIP و سایر بخش‌های نظارتی و ارتباطی شبکه هماهنگ و یکپارچه کنید. با این کار شما یک شبکه همه کار و قوی را در اختیار دارید که به راحتی تمامی نیازهای ارتباطی، توزیع پیام و سایر موارد را بر طرف می‌کند.

 

شاید به نظرتان بیاید چرا یک تولید کننده داخلی چنین مقاله ای را می نویسد ، اگر برد تجهیزات تولید شده در شرکت اتصال صوت را با برد محصولات Axis مقایسه کنید متوجه شباهت 90 درصدی در طراحی و تولید تجهیزات پیجینگ خواهید شد.
 

 

 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی