بررسی اینترکام‌های نویمن
یکی از مهمترین تجهیزات صنعتی در بخش‌های نیروگاهی سیستم‌های ارتباطی هستند. سیستم‌های ارتباطی در فضاهای صنعتی به خصوص در زمان بحران یک عنصر حیاتی و مهم هستند. در این مقاله ما به بررسی سیستم‌های تماس اینترکام ساخت شرکت نیومن می‌پردازیم و می‌بینیم که این سیستم‌ها چطور کار می‌کنند، چه ویژگی‌هایی دارند و در زمان بحران و یا فعالیت‌های عادی به چه شکلی به ما کمک می‌کنند.


اینترکام‌های Neumann 
ارتباطات ایمن و با کیفیت در محیط‌های صنعتی و کارگاهی یک نیاز اجتناب ناپذیر است. در فضاهای صنعتی، وجود رطوبت، مواد اسیدی، شوک و ضربات فیزیکی و نیز آلودگی‌های صوتی از جمله مواردی هستند که می‌توانند بر روی کیفیت ارتباطات ما تاثیر گذار باشند.


 شرکت نیومن (Neumann) یکی از شرکت‌های برتر در ساخت سیستم‌های ارتباطات صنعتی و ابزار دقیق است. این شرکت نسل‌های مختلفی از سیستم‌های ارتباطات داخلی صنعتی معروف به اینترکام نیومن را به بازار عرضه کرده است. این برند اکنون به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین برندهاست که محصولات متعددی را در زمینه‌های یاد شده به بازار عرضه کرده است.
فناوری‌های متعددی در اینترکام‌های نیومن به کار گرفته شده است که در بخش بعدی همین مقاله به دقت به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.


فناوری‌های اینترکام نیومن
سیستم‌های ارتباطی اینترکام نیومن از فناوری‌های مختلف و متنوعی بهره می‌گیرد. این فناوری‌ها بر اساس تجارب گذشته، نظرات متخصصین و در نهایت نیازهای محیط‌های صنعتی طراحی و توسعه پیدا کرده‌اند و به ما کمک می‌کنند که در زمان بحران و خطر بتوانید به شکل بهتری از این سیستم‌های ارتباطی بهره بگیریم. اصلی‌ترین فناوری‌های به کار رفته در سیستم‌های اینترکام نیومن به شرح زیر هستند:

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 


بهره‌‌گیری از فناوری TIMM و DS6
این فناوری امکان طرح‌ریزی سیستم ارتباطی و برنامه‌ریزی اینترکام نیومن از راه دور را مهیا می‌کند. با استفاده از این کار می‌توان از طریق یک دفتر کنترل مرکزی کارکردهای داخلی اینترکام نیومن را برنامه‌ریزی مجدد کرد.


پشتیبانی از ارتباطات آنالوگ
در بسیاری از محیط‌های صنعتی امکان پشتیبانی از فناوری‌های دیجیتال در بخش‌های مختلف نظارتی وجود ندارد (این موضوع به خاطر جلوگیری از مشکلات امنیتی و یا اختلالات دیجیتالی است) به همین خاطر اینترکام نیومن این قابلیت را دارد که به خوبی از ارتباطات پایه آنالوگ سازگار شده و با آن‌ها سازگار گردد.


در نظر گرفتن افزونگی در تماس
یکی از نکات بسیار مهم در اینترکام نیومن بهره‌‌گیری از قابلیت‌های افزونگی است. افزونگی در زمان بحران امکان وجود استفاده از خطوط ارتباطی و امکانات مضاعف را می‌دهد. افزونگی در شاسی‌ها، اسپیکرها و میکروفن‌ها و نیز سیستم‌های تامین انرژی و خطوط ارتباطی در نظر گرفته شده‌اند.


بهره‌‌گیری از بدنه فلزی و ضد آب
نفوذ رطوبت یکی از اساسی‌ترین نقطه ضعف‌هایی است که در اغلب سیستم‌های دیجیتالی و ارتباطی وجود دارند. سیستم‌های اینترکام نیومن دارای بدنه فلزی با قابلیت ضد آب هستند. این قابلیت به خصوص در صنایع غذایی، تامین بخار و فضاهای شرجی بسیار مهم هستند. به خصوص در شمال، جنوب و شمال غرب ایران که رطوبت هوا به علت بارش و رطوبت بالای محیطی زیاد است، سیستم‌های اینترکام نیومن به خوبی می‌توانند تاب آورند و ارتباطات پایداری را ایجاد کنند.


جلوگیری از اختلالات الکترومغناطیسی
یکی از مشکلات محیط‌های صنعتی وجود دستگاه‌های الکتریکی مانند موتورها، دینام‌ها، سیستم‌های جوشکاری، سیستم‌های القای الکتریکی، تابلوها و خطوط جریان قوی الکتریکی است. این موارد سبب ایجاد پالس‌های الکترومغناطیسی در محیط و ایجاد پارازیت در سیستم‌های الکترونیکی ارتباطی می‌شوند. سیستم‌های اینترکام نیومن با طراحی ویژه خودشان این قابلیت را دارند که بتوانند به خوبی در برابر تنش‌های الکترومغناطیسی مقابله کنند و یک ارتباط بدون نویز و پایدار را ایجاد کنند.


سیستم صدای با کیفیت
آلودگی صوتی در محیط‌های صنعتی یکی از مشکلات اساسی در برقرار تماس‌های کاربران با مراکز کنترل است. سیستم‌های اینترکام نیومن از دو فناوری ویژه در میکروفن‌ها و اسپیکرهای خود بهره می‌برند. این فناوری‌ها به میکروفن‌ها این قابلیت را می‌دهند که بتوانند به خوبی نویزهای محیطی را به حداقل برسانند در عین حال اسپیکرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که صدای پرطنین و با قیف انتشار باریک را ایجاد کنند. با این کار حتی در شلوغ‌ترین محیط‌های صنعتی، صدای دریافتی و ارسالی با حداقل نویز و بدون هرگونه اختلال خواهد بود.


بهره‌‌گیری از سیستم ارتباطات تصویری و دیجیتالی
یکی از نیازهای ارتباطی انتقال پیام‌های چند رسانه‌ای است. بهره‌‌گیری از دوربین و نیز نمایشگرهای بزرگ یکی از ویژگی‌های برخی از مدل‌های اینترکام نیومن هستند. این قابلیت امکان می‌دهد که کاربران بتوانند یک ارتباط قوی و چند رسانه‌ای را با بخش‌های مختلف داشته باشند. ارتباطات دیجیتالی در این سیستم‌ها از بالاترین پروتکل‌های امنیتی و رمزنگاری پیروی می‌کند تا امنیت ارتباطات در حد بالایی حفظ شوند.


امکان بهره‌‌گیری دز سیستم‌های متحرک
سیستم‌های ریلی، جرثقیل‌ها، ناوگان‌های حمل و نقل و لیفتراک از جمله مهمترین ابزارها و ماشین آلاتی هستند که در کارگاه‌های صنعتی، معادن و محیط‌های باربری استفاده می‌شوند و نیازمند داشتند یک ارتباط با کیفیت هستند. سیستم‌های اینترکام نیومن این قابلیت را دارند که به خوبی بر روی ماشین آلات متحرک متصل شده و یک ارتباط پایدار را ایجاد کنند.

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 


قابلیت توسعه ماژولار و برنامه نویسی عملکردها
از جمله مهمتری قابلیت‌های سیستم‌های ارتباطی اینترکام نیومن قابلیت توسعه ماژولار است. شما می‌توانید بر اساس نیازمندی‌های محیط‌های صنعتی خودتان نسبت به افزودن قابلیت‌های جدید در این سیستم‌ها اقدام کنید.
همچنین بر اساس نیازمندی‌های شبکه ارتباطی خودتان می‌توانید قابلیت‌های جدیدی را برای هر کدام از اینترکام‌های شبکه برنامه‌ریزی نمایید.


خرید اینترکام نیومن
سیستم‌های اینترکام نیومن این قابلیت را دارند که به خوبی تمامی قابلیت‌های ارتباطی شبکه کارگاهی شما را پوشش دهند. شرکت اتصال صوت به عنوان تولید کننده سیستم های اینترکام آماده است تا در صورتی که در نصب و راه اندازی سیستم اینترکام نویمن مشکل دارید ، خدمات مشاوره و نصب ارائه نماید. البته تمامی اینترکام های تولید شده در این شرکت به لحاظ سطح کیفیت و امکانات در رقابت با محصولات نیومن هستند. 

 

 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی