سیستم پیجینگ هتل
سیستم پیجینگ هتل یک سیستم ارتباطی و انتشار فایل‌های صوتی متناسب با نیازهای هتل‌ها، مهمانسراها و مکان‌های اقامتی است. هتل‌ها به خاطر شرایط خاصی که برای پذیرش میهمان‌ها، برگزاری مراسم و نیز تشریفات خاص خود دارند، به یک سیستم جامع پیجینگ و اطلاع رسانی نیاز دارند. این راهکار در عین حال که به تمامی نیازهای اطلاع رسانی در محیط‌های عمومی پاسخگو باشد، باید بتواند نیازهای مختلف مانند حفظ آرامش، محرمانگی و نیز دسترسی سریع و راحت برای پاسخگویی و برقراری تماس را پوشش دهد.
در این مقاله ما به بررسی سیستم پیجینگ هتل‌ها می‌پردازیم و سعی می‌کنیم که نحوه کارکردن آن‌ها، ویژگی و مزایای و معایب این دسته از سیستم‌های صوتی را بررسی کنیم.

قیمت سیستم صوتی پیجینگ 
کاربرد سیستم‌ پیجینگ هتل
هتل‌ها یک مکان عمومی و تشریفاتی با نیازهای ارتباطی بسیار خاص است. راهکار ارائه شده برای هتل‌ها باید سه گروه مسافرین و میهمانان، پرسنل و همراهان مسافرین را به خوبی پشتیبانی کند. همچنین در زمان برگزاری مراسم‌ مانند اجلاس و همایش‌ها نیز باید امکانات سیستم پیجینگ و انتشار صوت مناسب را در اختیار مهیمانان قرار دهد.


پیچینگ هتل‌ با یک چالش اساسی نیز روبرو است. به خاطر حفظ آرامش مسافرین پیجینگ صوتی نباید آلودگی صوتی و یا اصطلاحا نویز زیادی را در هتل ایجاد نماید. به همین خاطر مدیریت صدا در این فضاها بسیار مهم و حائز اهمیت است.
در ادامه این مقاله ، مشخصات پیجینگ صوتی که سیستم پیچینگ هتل باید دارای آن‌ها باشد را بررسی خواهیم کرد:


ویژگی‌های پیجینگ هتل
اصلی‌ترین ویژگی سیستم پیجینگ صوتی هتل، امکان مدیریت درست سیستم‌های ارتباطی و توزیع صدا است. در گذشته سیستم‌های آنالوگ و الکترومکانیکی انجام این کار را بر عهده داشتند، اما اکنون به دلیل فناوری‌های دیجیتال و شبکه‌های رایانه‌ای این قابلیت به وجود آمده است که یک سیستم پیجینگ صوتی کاملا مدیریت شده را برای کنترل صدا و سیستم‌های ارتباطی در اختیار داشته باشیم.


سیستم‌های پیجینگ صوتی کنونی از فناوری‌های شبکه و ارتباطات مبتنی بر آدرس‌های IP استفاده می‌کنند. IP آدرس‌ها یک آدرس شانزده رقمی هستند که به دیوایس‌های مختلف موجود در شبکه اختصاص داده می‌شود با اختصاص IP آدرس به هر کدام از دیوایس‌های سیستم پیجینگ صوتی ، این قابلیت به وجود می‌آید که هر دیوایس به صورت مستقل و متمایز از سایر تجهیزات پیجینگ شناسایی شود. مبتنی بر هویت IP آدرس و توانائی‌های دیجیتالی هر دستگاه این امکان به ادمین شبکه داده می‌شود که بتواند هر کدام از دیوایس‌ها را در پیجینگ صوتی به صورت کامل کنترل کند.

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید. 


با بهره‌گیری از IP آدرس‌ها و ارتباطات دیجیتالی ما به یک سیستم قدرتمند و با کیفیت ارتباطی دست پیدا می‌کنیم که آن را پیجینگ VoIP هم می نامند. استفاده از قابلیت‌های دیجیتالی و شبکه در پیجینگ VoIP این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم از پنل‌های مدیریت نرم‌افزاری برای بهینه‌تر کردن ارتباطات استفاده کنیم. همچنین با بهره‌گیری از پنل‌های نرم‌افزاری با رابط کاربری گرافیکی ، مدیریت کل شبکه ارتباطی و توزیع صدا در سیستم‌های پیجینگ هتل‌ها به نحوه کارآمدی ساده‌تر و مدیریت‌پذیرتر می‌شوند.


در محیط هتل‌ها اتاق‌های متعدد با راهروهای متکثر وجود دارد. برای آنکه ادمین و یا مامور ارتباطی بتواند به راحتی به مسافرین و یا پرسنل دسترسی داشته باشد باید از سیستم‌های نرم‌افزاری مبتنی بر IP (که امکان کنترل تک تک دیوایس‌های شبکه را به او می‌دهند) استفاده کند. در این روش پیام مورد نظر بر اساس آدرس‌های انتخابی در اسپیکرها و یا تلفن‌های IP متصل در محیط هتل پخش می‌شود.
در سیستم‌ صوتی هتل از قابلیت انتقال اطلاعات به صورت دیجیتالی استفاده می‌شود. سیستم‌های انتقال پیام دیجیتالی می‌توانند صدا را با کیفیت بالائی انتقال دهند.

نحوه اتصال اتاق های هتل با خطوط داخلی 
به خاطر آنکه هر کدام از اتاق‌های هتل دارای هویتی مستقل است، باید خطوط ارتباطی و پیجینگ آن به گونه‌ای باشد که مسافرین بتوانند بدون اشغالی خطوط با دفتر هتل در ارتباط قرار بگیرند. برای حل این موضوع از دو راهکاری اساسی استفاده شده است:

  • راهکار اول برای ایجاد یک سیستم پیجینگ مسافری در هتل بهره‌گیری از تلفن‌های IP است. این راهکار تلفن‌های VoIP را با ساختار پیجینگ ترکیب می‌کند و هر کدام از مسافرین هتل می‌توانند با تماس به یک داخلی خاص به دفتر متصل شده و یا از دفتر به آن‌ها تماس داشت.
  • راهکار دوم ایجاد یک سیستم پیجینگ با بهره‌گیری از قابلیت اسپیکر/هدفن‌های اینترکام است. این سیستم مشابه با سیستم‌های اینترکامی است که در پیجینگ بیمارستان برای بیماران و بخش پرستاری در نظر گرفته می‌شود. در این راهکار مسافر می‌تواند با استفاده از فشردن یک دکمه با دفتر مرکزی هتل در تماس قرار گیرد و وارد مکالمه شود.

امکانات سیستم پیجینگ:
در کنار سیستم‌های تماس، سیستم‌ صوتی هتل‌ها به خصوص در بخش اتاق‌های کنفرانس، سالن‌های همایش، سالن‌های ورزشی، سالن نمایش و غیره باید صدای شفاف و بدون نویز داشته باشد. به همین خاطر در هتل ها سیستم‌های صوتی دیجیتالی با بهره‌گیری از بالاترین استانداردهای صوتی موجود استفاده می‌شود. در اغلب موارد برای کنترل صدا از یک سرور SIP که توانائی تبدیل صداهای آنالوگ به دیجیتال و توزیع آن در میان اسپیکرهای مختلف را دارد استفاده می‌شود. بهره‌گیری از سیستم ارتباطات دیجیتالی سبب می‌شود که کیفیت صوتی منتشر شده در فضا بسیار با کیفیت و بدون نویز باشد، حتی در زمانی که فاصله اسپیکرها با میکروفن‌ها و یا دستگاه‌های تولید صدا بسیار دور باشند باز هم صدا با کیفیت بسیار بالائی برای آن‌ها ارسال می‌شود.

مدیریت سیستم پیجینگ:
برای مدیریت بهینه سیستم پیجینگ هتل‌، امکانات و نرم‌افزارهای مختلفی توسعه پیدا کرده است. این سیستم‌های نرم‌افزاری دو قابلیت اساسی را به مدیریت سیستم پیجینگ هتل‌ها اضافه می‌کنند.

  • اولین قابلیت در اینجا آن است که کاربران می‌توانند بدون دانش فنی و تنها با بهره‌گیری از یک رابط گرافیکی به راحتی تماس‌ها، پخش صوت و کنترل حجم صدا در محیط هتل را کنترل کنند؛
  • دومین قابلیت آن است که می‌توان سیستم پیجینگ و سیستم صوتی هتل را با سایر امکانات شبکه یکپارچه کرد. یکپارچه‌سازی این قابلیت را به کاربران پیجینگ صوتی می‌دهد که بتوانند از قابلیت‌های آن برای مدیریت یکپارچه شبکه هتل استفاده کنند. برای مثال امکان ترکیب کار دوربین‌های نظارتی و سیستم‌های پخش صوت در هتل‌ها فراهم می‌شود. یا می‌تواند صداهای و گفتگوهای یک همایش را ذخیره‌سازی کرده و برای افراد شرکت کننده به اشتراک گذاشت. همچنین می‌توان از سیستم‌های تلفن VoIP و یا امکانات ارتباطی دیگر تحت شبکه در کنار سیستم پیجینگ هتل‌ها استفاده کرد.

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی  

 

جهت ورود به صفحه محصولات سیستم پیجینگ اینجا کلیک کنید.